KONST / Oljemålningar / Oljemålningar 14204171
nr 1420 4171
Bertil Widbrant
(f. 1914), Sverige
Oljemålningar, 2 st, Landskap med fåglar & djur. Signerade. Olja på duk, 45x53, yttermått inklusive ram: 60x70 cm
Bertil Widbrant, född 1914 i Malmö, svensk målare och tecknare.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
700 kr
måndag 27 september 2021
kl 19:02:11
500 kr
700 kr
Bertil Widbrant
Läs mer om Bertil Widbrant